Hicron Digital Software Services: Agilität und Trends in der IT

Zespół Digital Software Services w Hicron pracuje głównie w metodykach agile. Zwinność przy tworzeniu nawet najbardziej złożonych aplikacji to kluczowa kwestia: pomaga pracować szybciej i efektywniej, a klient ma bieżący wgląd w postępy prac. Jak w Hicron wykorzystujemy agile i jakie trendy w software podbijają rynki?

Trendy w IT – ewolucja czy rewolucja?

Niemal każdy klient przykłada szczególną wagę do kwestii bezpieczeństwa, performance’u i stabilności oprogramowania, które mamy zaprojektować i wdrożyć. Dodatkowo wiele mówi się o ergonomii rozwiązań, przejrzystych interfejsach i zgodności w trendami UX – mówi Marcin Połulich, Manager Digital Software Services w Hicron.

Warto wspomnieć o roli technologii chmurowych, w tej chwili mało które przedsiębiorstwo chce brać na swoje barki kwestie utrzymania hardware’u i inwestowania zarówno w infrastrukturę IT jak i w niszowe z punktu widzenia biznesu kompetencje. Cloud Computing to niewątpliwie tendencja, która utrzyma się i będzie intensywnie rozwijana.

Jednym z istotnych trendów są AR (ang. Augmented Reality), AI (ang. Artificial Intelligence) czy ML (ang, Machine Learning) który na razie rozwija się głównie w branży rozrywkowej, ale zespół DSS pokłada w jego rozwoju duże nadzieje. – Będziemy bacznie obserwować ewolucję AR, aby implementować tę technologię w naszych produktach, Upatrujemy w niej ogromnego potencjału biznesowego, który warto wykorzystać – mówi Marcin Połulich.

Zwinnie, zwinniej, agile

W metodykach agile’owych najłatwiej pracuje się z małymi i średnimi firmami, które wręcz potrzebują zwinnych działań, są odważne i gotowe na nowości, stawiają na partnerskie relacje na linii Hicron  – klient.

Zespół DSS w Hicron pracuje z klientami na bazie metodyk agile, w tym SCRUM i Kanban. Taka forma działania sprzyja bliskiej interakcji z klientami, uzgadnianiu z nim kolejnych kroków działania i pełnej ich przejrzystości. Dla klienta, który podejmuje z nami współpracę po raz pierwszy to często szok – niewiele organizacji jest przyzwyczajonych do takiej filozofii działania – tłumaczy Manager zespołu DSS.

Zespół zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni dostarcza kolejne zmiany czy funkcjonalności, prezentuje je klientowi, konsultuje kolejne kroki, a klient regularnie utrzymuje update środowiska akceptacyjnego. W następnym etapie wraca do zespołu DSS z pomysłami i akceptami.

Inżynierowie oprogramowania z Hicron zawsze pracują bezpośrednio na produkcie, co umożliwia odzwierciedlenie potrzeb biznesowych klientów. Dynamika projektów i skuteczne zarządzanie zmianą pomaga, jeśli nagle wszystkie plany „stają na głowie” – wtedy dzięki agile można względnie łatwo zmienić kierunek działania. Zwinne metodyki umożliwiają bliską współpracę DSS z klientem, co przynosi obopólne korzyści: inżynier oprogramowania zyskuje poczucie wpływu na swoją pracę, za którą łatwiej mu wziąć odpowiedzialność, zaś aktywnie uczestniczący w procesie klienci chętnie wracają do Hicron.

Dla zespołu DSS bardzo ważny jest aspekt opieki nad klientem: pracę nad projektem zaczynają od kilku developerów, którzy tworzą dla siebie merytoryczny backup, w zespole uczestniczy oczywiście Project Manager odpowiedzialny za płynną realizację projektu. Następnie rozwijamy zespól o kolejnych programistów, a także testerów. W ten sposób DSS tworzy „klientocentryczne” zespoły zarządzane przez doświadczonych PM-ów

Zespół Digital Software Services rozwija się niezwykle szybko i cały czas potrzebuje nowych rąk do pracy.

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die weitere Nutzung dieser Website stimmen Sie unserer Datenschutzerklärung zu.

Ok, ich stimme zu