Kompania Piwowarska

Die Kompania Piwowarska ist führend in der polnischen Brauindustrie und gehört zum japanischen Asahi-Konzern, einer der größten Brauereien der Welt. Der Verkauf und Vertrieb von Brauereierzeugnissen ist eine der Hauptaktivitäten des Unternehmens. Das Unternehmen wurde 1999 gegründet und verfügt über 3 Brauereien in Polen.
Kunde
Kompania Piwowarska
Herausforderung

złożone środowisko SAP i wyzwania integracyjne

Złożone środowisko SAP

Kompania Piwowarska opiera swój sukces na unikatowym know-how i wypracowywanej przez wiele lat specyfice działania. To wszystko przekłada się na posiadanie jednego z najbardziej złożonych
i dostosowanych do indywidualnych potrzeb systemu. System informatyczny firmy jest więc pełen dedykowanych funkcjonalności, rozszerzeń i dodatków do standardu SAP. Wdrożenie każdego nowego rozwiązania wymaga przeprowadzenia takich modyfikacji, które nie będę ingerowały w dziesiątki istniejących już rozszerzeń dotyczących procesów zwrotów, korekt, sprzedaży, kredytów kupieckich, kontroli kupieckiej, innych polityk rabatowych i upustowych itp.

01 Case study

Projekt Sales Force Automation
lese Case Study

Jednym z kolejnych kroków mających na celu uzyskanie jeszcze wyższego poziomu obsługi klientów było wdrożenie rozwiązania SFA (Sales Force Automation), które miało zautomatyzować procesy sprzedażowe.

Cele biznesowe projektu

  • automatyzacja procesów sprzedażowych
  • dostosowanie aplikacji SFA do indywidualnych potrzeb systemu
  • wprowadzenie nowej funkcjonalności bez ingerencji w istniejące rozwiązania

Zawsze zdawaliśmy sobie sprawę, że planowane przez nas projekty rozwoju SAP wiążą się z wieloma skomplikowanymi pracami polegającymi na pogodzeniu nowych rozwiązań z innymi niestandardowymi zmianami, jakie przeprowadziliśmy w systemie SAP. Zależało nam więc na tym, by projektami zarządzała firma z dużym doświadczeniem w budowie dedykowanych rozszerzeń systemu SAP. Konsultanci Hicron Consulting niejednokrotnie udowodnili nam, że wybór tej firmy na dostawcę rozwiązań IT był strzałem w dziesiątkę, a firma jest zaufanym i kompetentnym partnerem biznesowym, w pełni rozumiejącym nasze potrzeby.


Włodzimierz Sobczyk
Dyrektor ds. Biznesowych Systemów Informatycznych w Kompanii Piwowarskiej

Korzyści biznesowe

Projekt przyniósł szereg automatyzacji w obszarze sprzedaży, z uwzględnieniem następujących procesów:

  • przetwarzanie zamówień
  • zarządzanie kontaktami z klientami
  • wymiana informacji
  • kontrola stanów magazynowych
  • śledzenie zamówień
  • analizy i prognozy sprzedażowe

Do wymiany aplikacji SFA, jak do każdego projektu informatycznego w Kompanii Piwowarskiej, podeszliśmy bardzo poważnie. Po pierwsze, zależało nam na posiadaniu najlepszego z dostępnych rozwiązań na rynku – dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Anica Systems. Z drugiej strony chcieliśmy, by w projekcie uczestniczyła osoba, która oprócz znajomości naszych potrzeb będzie znała środowisko tych aplikacji, będzie potrafiła wskazać najlepsze dla nas rozwiązania, a poza tym będzie miała doświadczenie w zarządzaniu tak złożonymi projektami. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy Michała Guzka z Hicron.

Krzysztof Ptak
Kierownik ds. Rozwiązań Informatycznych w Kompanii Piwowarskiej

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die weitere Nutzung dieser Website stimmen Sie unserer Datenschutzerklärung zu.

Ok, ich stimme zu